فیلترها و کارتریج های تنفسی

طیف گسترده ای از فیلترها و کارتریج ها برای ماسک های نیمه ماسک و ماسک های تمام صورت موجود است. علاوه بر آن، اسکراب زنانه آستین کوتاه از کارفرمایان می‌خواهد که از بین این همه تنوع، درست انتخاب کنند. به گفته آن ها ، کارفرمایان باید یک محیط تصفیه را انتخاب کنند که “مناسب برای حالت شیمیایی و شکل فیزیکی آلاینده” موجود باشد.

 

این یعنی چی؟

این بدان معنی است که فیلترها یا کارتریج های تنفسی مورد استفاده برای قیمت لباس ایزوله کرونا محافظت از کارگران در برابر گرد و غبار، فیبر، دود، مه، بخار یا خطر گاز خاص طراحی شده اند. به عبارت دیگر، محیط تصفیه تنفسی باید برای خطر یا خطرات موجود مناسب باشد.

 

آلاینده گرد و غبار، فیبر، دود، مه، بخار یا گاز چیست؟

گرد و غبار و الیاف : اینها “ذرات جامدی هستند که از مواد جامد از طریق فرآیندهای مکانیکی مانند خرد کردن، آسیاب کردن، حفاری، سایش یا انفجار ایجاد یا تولید می شوند. به عنوان مثال  لباس پرسنل بیمارستان می توان به سرب، سیلیس و آزبست اشاره کرد.”

بخارات : اینها ذرات جامدی هستند که هنگام تبخیر شدن یک فلز یا جامد دیگر و متراکم شدن (یا جامد شدن) مولکولها در هوای خنک به وجود می آیند.

به عنوان مثال بخارهای فلزی حاصل از ذوب یا جوشکاری هستند. بخار همچنین ممکن است از فرآیندهایی مانند تزریق پلاستیک تشکیل شود. یا قالب گیری اکستروژن.”

مه‌ها : اینها قطرات ریز مایع معلق در هوا هستند. نمونه‌های آن عبارتند از کلاه اتاق عمل غبار روغنی که از روان‌کننده‌های مورد استفاده در عملیات برش فلزات، غبار اسیدی از آبکاری الکتریکی، و غبار پاشش رنگ از عملیات پاشش تولید می‌شود.

گازها : اینها “موادی هستند که به عنوان مولکول های منفرد در هوا در دمای اتاق وجود دارند. به عنوان مثال گازهای جوشکاری مانند استیلن و نیتروژن و مونوکسید کربن تولید شده از  آستین یکبار مصرف نایلونی موتورهای احتراق داخلی.”

بخارات : اینها “شکل گازی موادی هستند که معمولاً در حالت جامد یا مایع در دما و فشار اتاق هستند. آنها از تبخیر تشکیل می شوند. بیشتر حلال ها بخار تولید می کنند. مثال هایی مانند تولوئن و متیلن کلرید.

چگونه انتخاب کنم؟

تا زمانی که میزان خطرات فوق کمتر از آستانه مشخص شده توسط NIOSH باشد (به برگه اطلاعات ایمنی خود مراجعه کنید)، تولیدکنندگان ماسک تنفسی انتخاب رسانه فیلتراسیون صحیح را آسان تر از همیشه کرده اند.

اگر خطر شما گرد و غبار، فیبر، دود یا غبار است، فیلتر P100 باید به سمت فیلتر باشد. رنگ جهانی فیلتر P100 بنفش است. فیلترهای P100 از ذرات سرب و آزبست، دود و غبار جوشکاری، قیمت ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی گرد و غبار فایبر گلاس و سایر گرد و غبارها، الیاف، بخارات یا مه محافظت می کنند.

اگر خطر شما گاز یا بخار باشد، کارتریج زغال چند گازی تقریبا همیشه محافظت مناسبی را برای شما فراهم می کند. البته استثناهایی هم وجود دارد. این کارتریج های چند گازی از بخارات آلی، کلر، آمونیاک، کلرید هیدروژن، سولفید هیدروژن، هیدروژن فلوراید و بسیاری از گازها یا بخارات دیگر محافظت می کنند. در صورت نیاز می توانیم با لیست کامل به شما کمک کنیم.

اگر خطر شما شامل هر دو مورد بالا باشد، به سادگی به یک کارتریج فیلتر دو پشته یا قیمت لباس یکبار مصرف بیمارستانی ترکیبی نیاز دارید. این کارتریج با فیلتر P100 متصل به کارتریج زغال چند گازی تولید می شود.

این معمولاً گران‌ترین کارتریج در بین سه کارتریج فیلتر است. در برخی موارد می توان فیلتر P100 را به کارتریج چند گازی متصل کرد و در هزینه ها صرفه جویی کرد. خوشحال می شویم در این زمینه به شما کمک کنیم.