روپوش مورد استفاده بیمارستان

در حالی که همه لباس های بیمارستانی ممکن است از یک شکل اولیه پیروی کنند، اما آنها یکسان ساخته نمی‌شوند و در واقع، انواع خاصی از لباس‌های بیمارستانی اهداف بسیار متفاوتی دارند.

برخی برای پوشیدن توسط پزشکان و پرستاران طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر برای پوشیدن توسط بیماران طراحی شده اند. در ادامه بخوانید تا آنچه را که باید در مورد انواع مختلف روپوش های بیمارستانی بدانید.

 

 

روپوش های پزشکی

این روپوش ها توسط پزشکان، پرستاران، جراحان و سایر پرسنل پزشکی برای محافظت از پوشنده در برابر مایعات، میکروب ها و باکتری ها استفاده می شود. این روپوش‌ها ممکن است با نام‌های زیادی از جمله روپوش جراحی، روپوش ایزوله، روپوش جراحی، روپوش غیر جراحی، روپوش جراحی و روپوش اتاق عمل نامیده شوند. سبک‌های مختلف لباس‌پوش‌ها سطوح مختلفی از محافظت را برای موقعیت‌های کم تا پرخطر ارائه می‌دهند، به همین دلیل است که همیشه لباس مناسب را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس یکبار مصرف بیمارستانی

انواع اصلی روپوش های طبی عبارتند از:

  • روپوش های غیرجراحی : این روپوش های چند منظوره زمانی پوشیده می شوند که خطر آلودگی کم تا متوسط ​​وجود دارد، اما پرسنل پزشکی همچنان به محافظت بیشتری از اسکراب های خود نیاز دارند. آنها در طول روش های جراحی یا زمانی که خطر آلودگی بالاتری وجود دارد پوشیده نمی شوند. آنها از مواد چند لایه ساخته شده اند که معمولاً برای ایجاد مقاومت در برابر سیال پوشش داده شده یا درمان می شوند.

 

 

  • روپوش : زمانی که به سطح بالایی از محافظت نیاز است به عنوان مثال، هنگام کار با خونی که می تواند هپاتیت یا HIV را منتقل کند، پوشیده می شود. این لباس‌ها از پلاستیک یا نوع دیگری از پارچه ضد آب ساخته شده‌اند که مایعات را دفع می‌کند. همانطور که از نام آن پیداست، این لباس ها برای محافظت بیشتر روی اسکراب ها یا لباس های دیگر پوشیده می شوند.

بیشتر بخوانید: خرید عمده لباس بیمارستانی

  • روپوش های ایزوله جراحی و جراحی : این روپوش ها همانطور که از نامشان پیداست برای جراحی طراحی شده اند. روپوش‌های جراحی در هنگام اعمال کنترل‌شده زمانی استفاده می‌شوند که خطر آلودگی و پاشیده شدن آب کمی کمتر باشد. محافظت بیشتر روی کاف تا آرنج و جلو از سینه به پایین متمرکز است. روپوش های عایق جراحی محافظت بیشتری از قسمت بالای سینه و بازوها و همچنین بقیه بدن می کنند. آنها در طول روش های جراحی با خطر آلودگی بالاتر استفاده می شوند.

روپوش بیمار

بیماران همچنین برای اقدامات پزشکی مختلف، چه یک معاینه معمولی یا یک جراحی تجربی، لباس بیمار بیمارستانی می پوشند. این روپوش ها برای محافظت طراحی نشده اند، بلکه به گونه ای طراحی شده اند که پرسنل پزشکی بتوانند به راحتی برای معاینه یا جراحی به بیمار دسترسی داشته باشند. تقریباً همه در برخی مواقع مجبور به پوشیدن روپوش پزشکی شده‌اند، زیرا این یکی از اصلی‌ترین لباس‌های بیمارستانی برای بیماران است – اما آیا همه انواع مختلف روپوش‌های بیمارستانی را می‌شناسید؟

در اینجا مواردی هستند که باید بدانید:

  • یکبار مصرف : این لباس‌ها معمولاً از کاغذ ساخته می‌شوند و برای یک بار استفاده و دور ریختن طراحی شده‌اند. در حالی که خرید آنها نسبت به لباس‌های پارچه‌ای ارزان‌تر است، اما ممکن است هزینه آن به مرور زمان افزایش یابد، زیرا نمی‌توان از لباس یکبار مصرف بیمارستانی مجدد استفاده کرد، بنابراین باید بیشتر خریداری شوند.

 

  • پارچه : این لباس‌ها معمولاً از پنبه، پلی استر یا ترکیبی از هر دو ساخته می‌شوند. آنها را می توان شست و شو داد و دوباره از آنها استفاده کرد و ضایعات را کاهش داد. آنها همچنین ضخیم تر از لباس های یکبار مصرف هستند که پوشش بیشتری را ایجاد می کند و آنها را راحت تر می کند.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس بیمارستانی

 

 

  • روپوش کلاسیک بیمار : این لباس کلاسیک بیمارستانی است و احتمالاً قبلاً آن را پوشیده اید. پانل جلویی پوشش کامل را فراهم می کند در حالی که قسمت پشتی از وسط بریده شده است تا بتوان به راحتی لباس را پوشید و درآورد. این لباس‌ها معمولاً با گره‌های یقه و کمر در پشت ساخته می‌شوند، اگرچه چند مدل وجود دارد که به جای کراوات از گیره‌ها نیز استفاده می‌کنند.

 

تولیدی لباس بیمارستانی

  • مدل لباس پوشیدن : این سبک روپوش کمتر محبوب، پوشش بیشتری را فراهم می کند، اما می تواند دسترسی پزشکان به بیماران را دشوارتر کند. برای این نوع روپوش ها، کراوات ها در جلو قرار می گیرند و دو پانل جلویی روی هم قرار می گیرند تا پوشش بیشتری را برای بیماران فراهم کنند.

 

  • لباس‌های IV : این لباس‌ها دارای شکاف‌هایی روی شانه‌ها هستند تا دسترسی آسان به خط IV را فراهم کنند. این شکاف ممکن است به سادگی باز بماند یا ممکن است با گیره‌ها پوشانده شود تا در صورت لزوم آستین‌ها باز و بسته شوند.