انواع ماسک و ماسک تنفسی

ماسک کردن یک ابزار حیاتی بهداشت عمومی برای جلوگیری از انتشار COVID-19 است و   لباس بیمار نخی مهم است که به یاد داشته باشید که هر ماسکی بهتر از عدم ماسک است.

شناخت انواع ماسک تنفسی (پارچه‌ای، سه لایه پزشکی، ذرات و کارتریج دار)
  • برای محافظت از خود و دیگران در برابر COVID-19، CDC همچنان توصیه می‌کند که محافظ‌ترین ماسکی را که می‌توانید به خوبی بپوشید و به طور مداوم استفاده کنید، استفاده کنید.
  • ماسک‌ها و ماسک‌ها در کاهش انتقال SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می‌شود،  خرید کلاه اسکراب در صورت استفاده مداوم و صحیح، مؤثر هستند.
  • برخی از ماسک‌ها و ماسک‌های تنفسی سطوح بالاتری از محافظت را نسبت به بقیه ارائه می‌دهند، و تحمل یا پوشیدن مداوم برخی از ماسک‌ها نسبت به دیگران ممکن است سخت‌تر باشد. بسیار مهم است که از ماسک  یا ماسک تنفسی مناسب استفاده کنید که برای شما راحت باشد و محافظت خوبی ایجاد کند.

 

  • در حالی که همه ماسک‌ها و ماسک‌ها تا حدودی محافظت می‌کنند، ماسک‌هایی که به درستی نصب می‌شوند بالاترین سطح محافظت را ارائه می‌کنند. استفاده از ماسک یا ماسک تنفسی بسیار محافظ ممکن است برای برخی موقعیت‌های پرخطر یا برای برخی از افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های شدید قرار دارند، بسیار مهم باشد .
  • توصیه‌های ماسک CDC  اطلاعاتی را ارائه می‌کند کاور آستین پارچه ای که افراد می‌توانند از آن برای بهبود میزان محافظت ماسک‌هایشان از آنها استفاده کنند.

برای اطلاعات در مورد نحوه استفاده صحیح از N95، به نحوه استفاده از ماسک تنفسی N95 مراجعه کنید .

 

این صفحه انواع مختلفی از ماسک‌ها و ماسک‌های تنفسی را توصیف می‌کند که می‌توانید از آنها برای محافظت از خود و دیگران در برابر ابتلا و انتشار COVID-19 استفاده کنید. ماسک‌ها و ماسک‌های تنفسی می‌توانند درجات مختلفی از محافظت را ارائه دهند، با ماسک‌های تأیید شده توسط موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی که بیشترین محافظت را ارائه می‌دهند.

ماسک کردن یک ابزار حیاتی بهداشت عمومی برای روتختی یکبار مصرف رولی جلوگیری از انتشار COVID-19 است و مهم است که به یاد داشته باشید که هر ماسکی بهتر از عدم ماسک است. این صفحه گزینه هایی را به ترتیب حداقل تا محافظ ترین ارائه می دهد. برای محافظت از خود و دیگران در برابر COVID-19، CDC همچنان توصیه می‌کند که محافظ‌ترین ماسکی را که می‌توانید به خوبی بپوشید و به طور مداوم استفاده کنید، استفاده کنید.

انواع ماسک و ماسک تنفسی

ماسک‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که حاوی قطرات و ذراتی هستند که تنفس، سرفه یا عطسه می‌کنید. اگر نزدیک به صورت قرار بگیرند، می توانند از شما در برابر ذرات منتشر شده توسط دیگران، از جمله تولیدی لباس یکبار مصرف بیمارستانی ویروسی که باعث COVID-19 می شود محافظت کنند.

ماسک‌های تنفسی برای محافظت از شما با فیلتر کردن هوا و قرار دادن نزدیک روی صورت برای فیلتر کردن ذرات، از جمله ویروس عامل COVID-19 ساخته شده‌اند. آنها همچنین می توانند حاوی قطرات و ذراتی باشند که تنفس، سرفه یا عطسه می کنید تا آنها را به دیگران منتقل نکنید